Swój głos - swój język. Pieśni Roztoczańskie
Sala prób
Piątek, 02. 09.2022
Godz.14.00 – 18.00
„Swój głos – swój język. Pieśni Roztoczańskie”
Prowadząca: Beata Oleszek

ZAPISY: forms.gle/eNTRfyoPsPFEv8XUA
Pochodzi z Kocudzy na Roztoczu, od wczesnej młodości jest członkinią zespołu Jarzębina z którym zdobyła wiele muzycznych sukcesów. Od końca lat 90' angażowała się jako śpiewaczka tradycyjna (także solistycznie) w różne przedsięwzięcia artystyczne, np. jako aktorka i śpiewaczka brała udział w dramatach liturgicznych wystawianych przez Scholę Teatru Węgajty z Nowego Kawkowa k.Olsztyna. Razem ze Scholą, a także "Jarzębiną" występowała m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej "Pieśń naszych korzeni" w Jarosławiu, we Włoszech i Chorwacji.

Nagrała solową płytę z akompaniamentem suki biłgorajskiej i liry korbowej, na których zagrał Maciej Kaziński. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty śpiewu kocudzkiego, m.in. na Taborze w Szczebrzeszynie 2008.

O warsztatach:

Podczas warsztatów zaprezentuje różnorodny repertuar, z głównym akcentem jednak na najstarsze obrzędowe formy, np. wesele.