Niespodzianka w Domu Tańca
Pasja, muzyka płynąca z serca i najpiękniejsza muzyczna prawda – tak w skrócie można opisać Turniej Muzyków Prawdziwych. I właśnie pasja i chęć wspólnego muzykowania połączyły uczestników warsztatów śpiewaczych. Trzy intensywne dni stały się niezwykłą okazją do spotkania, wymiany myśli, inspiracji i refleksji.
A czy może być coś piękniejszego od dzielenia się wspólną pasją z innymi? Wyjątkowe zaangażowanie zaowocowało spontaniczną niespodzianką. Wszystkie grupy uczestników warsztatów śpiewaczych przygotowały utwory z regionów Kaszub, Roztocza i Śląska i zaprezentowały je wraz z prowadzącymi na rozpoczęciu zabawy tanecznej w sobotni wieczór. Tak przepięknie rozpoczęty Dom Tańca sprawił, że nasz Lodowy Pałac wypełnił się najpiękniejszymi ludowymi melodiami. Do zabawy nie trzeba było nikogo namawiać, nogi same rwały się do tańca, a parkietowe dechy aż trzęsły się od tanecznych wyczynów zarówno małych, jak i dużych miłośników muzyki tradycyjnej. Kapele prześcigały się w pomysłowości i doborze tanecznych utworów, a nastrój na tańce udzielił się niemalże wszystkim. Bardzo trudno było się rozstać, zabawa była kontynuowana w naszym Klubie Festiwalowym na Łące Kany do późnych godzin nocnych we współpracy z zaprzyjaźnionym Ośrodkiem Teatralnym Kana.