Geometria emocji
nd. 06-09-2020, 15:00
Warsztaty tańców ludowych
Facebook | YouTube
Czas, w którym się spotykamy stawia nam zupełnie nowe pytania dotyczące dystansów personalnych. Podczas cyklu warsztatów, Jacek Hałas traktując ludowe tańce jako punkt wyjścia i punkt odniesienia, podejmie próbę ich „artystycznej dekonstrukcji” w poszukiwaniu piękna wspólnego rytmu, geometrii i spontanicznej synchronizacji. Integralnym składnikiem warsztatów będzie twórczy współudział zaproszonych gości, zaś muzyka grana na żywo przez rodzinny zespół Noiseband daje szansę, by każdy z prezentowanych tańców miał swój niepowtarzalny charakter i energię.
ZOBACZ ODC. 1 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 2 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 3 WARSZTATÓW

ZOBACZ ODC. 4 WARSZTATÓW

Jacek Hałas – absolwent Akademii Sztuk Pięknych, muzykant (akordeon, lira korbowa, flety pasterskie, drumla, fortepian), śpiewak, tancerz, aktor, kompozytor, niespokojny duch. Współtwórca interesujących formacji muzycznych (Kapela Hałasów, Reportaż, Bractwo Ubogich, Ket Jo Barat, Muzykanci, Lautari, Kwartet Wiejski, Schola Węgajty), uczestnik międzynarodowych projektów artystycznych, teatralnych oraz filmowych (z A3Teatr, Teatr Strefa Ciszy, Teatr Cinema, Dom Tańca, Tikkun, Azaran, Xięga, Vandrelyst, Nomadzi Kultury). Założyciel Domu Tańca Poznań oraz Domu Tańca Szczecin. Zajmuje się tradycjami wędrownych śpiewaków, tańcem korowodowym i wirowym, muzyką tradycyjną Europy wschodniej, działalnością warsztatową i edukacyjną. Jacek Hałas od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach. Praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej. Tworzy muzykę dla teatru i filmu.