Tutejsi. Spotkanie z pieśnią
pt. 07-09-2018, 21:00
spotkanie
Ośrodek Teatralny Kana
Spotkanie poświęcone będzie tradycjom muzycznym Pomorza Zachodniego poprowadzi Ewa Grochowska.
Spotkanie poświęcone będzie tradycjom muzycznym Pomorza Zachodniego. Po zakończeniu II Wojny Światowej ludzie przywieźli na te tereny ze swoich dawnych lokalnych ojczyzn opowieści, pamięć o obrzędach, zwyczajach, sposobach świętowania i życiu codziennym. Zmieniło to oblicze kulturowe i społeczne nowego miejsca zamieszkania.
Część spotkania zostanie poświęcona prezentacji płyty „Tutejsi. Zachowane w pamięci mieszkańców Pomorza Zachodniego”, nagrodzonej w konkursie Polskiego Radia „Fonogram Źródeł 2017” (II miejsce).
Spotkanie poprowadzi Ewa Grochowska – pomysłodawczyni płyty „Tutejsi” i autorka projektu „Genealogie: muzyka Pomorza Zachodniego”. Udział w spotkaniu wezmą śpiewaczki i śpiewacy, gościem specjalnym będzie Zespół Śpiewaczy „Kresowianka” z Letnina koło Pyrzyc i opiekujący się grupą Ryszard Głogowski. Najważniejszym elementem wydarzenia będzie wspólne śpiewanie pieśni.