Warsztaty badawcze podczas VII Turnieju Muzyków Prawdziwych
Pierwszy raz, w ramach Turnieju Muzyków Prawdziwych, zapraszamy na warsztaty które mają na celu podnieść kompetencje w dziedzinie badań terenowych.
Podczas sesji warsztatowej uczestnicy będą pracować nad podstawowymi zagadnieniami regionalnej historii, kultury pamięci i etnografii. Pod opieką doświadczonego badacza zastanowią się nad miejscem i rolą pamięci rodzinnej i wspólnotowej w ich życiu, nad potrzebą jej zachowania i sposobami przekazywania. Poznają metody i narzędzia wykorzystywane w pracy terenowej, jak i dostaną techniczne wskazówki jak nagrywać i archiwizować uzyskany materiał. Spotkania mają za zadanie poszerzyć kompetencje wykonawcze, badawcze, techniczne ale także zwrócić uwagę na kompetencje miękkie podczas przeprowadzania badań terenowych.

warsztaty w trzech sesjach poprowadzą:
Ewa Grochowska, Weronika Fibich – Foremska oraz Agnieszka Obszańska.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz i odesłać na adres: kaciarynabychak@gmail.com

liczba miejsc: 15
termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia