Rusza Turniej Muzyków Prawdziwych!
Już dziś rozpoczynamy doroczne spotkania z muzyką tradycyjną – tym razem w nowe, eksperymentalnej odsłonie. Mamy dla fanów muzyki tradycyjnej koncerty, warsztaty, debatę, pokaz filmu i wielki finał połączony z przyznaniem nagród i wyłonieniem laureatów. Bądźcie z nami od 7 do 10 września!

Tradycja w nowym świetle

Od 7 do 10 września, Filharmonia przekształci się w epicentrum muzycznej rewolucji, gdzie tradycja spotka się z nowoczesnością, a eksperymentalność i niekonwencjonalność staną się głównymi hasłami tej niezwykłej imprezy. Tegoroczna edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych, która przekształci nasze postrzeganie muzyki tradycyjnej. Artyści odczytają muzykę ludową w zupełnie nowy sposób, łącząc tradycję z jazzem, rockiem, elektroniką i muzyką klasyczną. To będzie prawdziwa eksplozja dźwięków i pomysłów!

Na start pokaz filmowy

Już dziś (7.09) o 19:00 rozpoczniemy turniejowe wydarzenia pokazem filmu „Najem okazjonalny” Weroniki Fibich – twórczyni filmów dokumentalnych oraz projektów artystycznych. Artystka od 1998 roku związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana. W polu jej zainteresowań znajdują się działania realizowane w przestrzeni poza/teatralnej; na granicy prywatnego i publicznego. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza, w(y)kluczenia, nie/pamięci, tożsamości i (gość)inności.

„Najem okazjonalny” to próba wsłuchania się w osoby, które uciekając przed wojną przybyły do Polski, próba łowienia ulotnych nici, strzępków wypowiedzi, co oddaje charakter bycia w procesie, w drodze. Stają się one punktem wyjścia do dalszych poszukiwań. Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki, które można odbierać w kasie Filharmonii.

Ekscytujące koncerty

8 września o godzinie 19:00 złota sala Filharmonii stanie się świadkiem inauguracyjnego koncertu symfonicznego, w którym wystąpi Andrzej Lampert i znakomici instrumentaliści w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Koncert ten oparty będzie na średniowiecznych Pieśniach Wisława z Rugii, ale w zupełnie nowych aranżacjach. BILETY

9 września od godziny 12:00 zapraszamy na przesłuchania konkursowe uczestników odbędą się w wyjątkowej kategorii EKSPERYMENT. Wybrano 4 zespoły i 4 solistów spośród aż 40 chętnych muzyków z Polski i Niemiec. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem konkursowym jakim będzie interpretacja materiałów źródłowych – nagrań terenowych z muzyką tradycyjną z regionu Pomorza. BILETY

10 września o godzinie 17:00 Turniej zakończy się wyjątkowym koncertem Laureatów i gości specjalnych – zespołu Black Noise. To będzie wystrzałowa fuzja tradycji, ludowych pieśni i współczesnej muzykii, która obiecuje niezapomnianą muzyczną podróż. BILETY

Wyjątkowe wydarzenia towarzyszące

TMP to nie tylko koncerty – poza pokazem filmowym to także warsztaty muzyczne, debata, jam session i spotkania z artystami. W sobotę W sobotę 9 września w godzinach 14:00-17:00 Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie przygotowało spacer wirtualny w technologii VR/3D. Dzięki goglom VR będzie można wybrać się w podróż po 900-letniej katedrze kamieńskiej. Bez względu na preferencje muzyczne, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji o Turnieju Muzyków Prawdziwych oraz bilety dostępne są na stronie turniej.filharmonia.szczecin.pl.
07-09-2023, 14:39:36